הצצה חטופה

שלמה חלה במחלה ממארת, שלמה בהיותו על ערש דווי החליט לשתף את בנו בסוד, בקצרה הוא אמר לו: "אתה לא בני", רפי שהבין שאביו אימץ אותו בדרך לא דרך עת הגיעו לארץ לא הגיב ובהמשך אף הפסיק להיות פעיל חברתית ובעבודה נדרש לטיפול פסיכולוגי שלא צלח כך הומלץ לנסות לאתר את הוריו הביולוגיים.


כך הגיע שלמה אלינו ללא ידיעתו של רפי, הוא לא ידע למסור פרטים למעט שם בית החולים שכנראה רפי נולד בו (הוברר כשגוי) וכן שמה הפרטי של העו"ס.


איתרנו מס' מקומות שבהם נטען שעסקו בעת קום המדינה באימוץ חוקי ולא כל כך חוקי ובין היתר הגעתי לשכונה קטנה בראשון סמוך לים.


כאן בחרתי שלא להופיע בשם בדוי אלא ספונטאנית דפקתי על הדלת והודעתי את סיבת בואי וביקשתי מאותה אשה זקנה שפתחה את הדלת עזרה.


כל זאת סיפרתי בגליון הקודם ואף ציינתי שהשמועה רצה לה מהר מאוד בשכונה, המרפסת של אותה אשה נתמלאה באנשים שבקשו לשמוע ולהשמיע ובמשך שבועיים ימים בנתי עמם פאזל של סיפור הסתגלות מדהים בתקופת קום המדינה.


תוך כדי החקירה הגעתי אף לביית בו התגוררו הוריו הביולוגיים של שלמה, ואף פגשתי במס' אנשים שאז כילדים היו מציצים לצריף של הוריו ורואים אותם עושים מעשים שלא צריך לפרט עליהם בעיתון זה.


אז הסיפור שורשיו הבילוגיים של רפי מתחיל כך:
סבא וסבתא של רפי היו אנשים חרדים מאוד מחצר חרדית, עת עלו ארצה ממזרח אירופה עברו להתגורר בצפת, שם גם גידלו את בתם דינה-חיה, הלא היא אימו הבילוגית של רפי.
דינה לא הייתה איך לומר חרדית במיוחד, החלה להתהלך עם שרוולים קצרים מתרועעת עם בנים זרים לא עלינו ועוד, הסבא והסבתא שהיו אנשים קשים לא קיבלו זאת בשום צורה ולבסוף זרקו אותה מביתה ללא כלום לא הכירו בה ולא היו מוכנים לשמוע עליה יותר.


דינה הסתובבה מבית לבית, הייתה רעבה ללא כסות ומקום לישון, ונטען שאף בני מיעוטים באזור היו נותנים לה מחסה כנגד תמורה גופנית. השמועה על דינה הגיעה לאלי שוטר פרש על סוס יליד תימן ונשוי עם 4 ילדים אלי התאהב בדינה והחליט להכניסה לביתו כאשה שנייה כמקובל בקרב עדות תימן.


אשתו של אלי לא הסכימה לכך ולאחר תקופה קצרה שבה דינה לרחוב.


לאחר זמן מה הגיע לבקר את אלי אחיו בנימין בנימין שהיה גר בראשון סמוך לים, הוגדר כאדם "דרוויש", חי מהיד לפה וחרף גילו המתקדם לא נישא עדיין, לאחר מס' ימים בביתו של אלי ביקש בנימין לחזור לביתו, אלי עת ליווה אותו לתחנה פגש שוב בדינה והציע לו לקחת אותה עמו לראשון – כך נולד השידוך.

 

בנימין אכן נסע לראשון עם דינה שם חיו בצניעות בצריף רעוע והסתפקו לעיתים מהתפוזים מהפרדס, וברבות הימים גם דינה התעברה (הלא זהו רפי מכרנו).


אך דינה שהייתה יפה במיוחד ולמדה שתוכל באמצעות יופיה וגופה להשיג יותר החליטה שלא רוצה יותר בבנימין.
היא החלה לצאת עם עבריינים מהאזור ובקשה להפיל את הילד, שמועה זו נודעה לרב אזורי שהמליץ לה להעביר אותו אליו לאימוץ כנגד תשלום.


כך למעשה הגיע רפי להיות ילד מאומץ של שלמה ובזאת סגרנו את המעגל.


שלמה כשקיבל מאיתנו את הדוח ואף תמונות של הצריף והקלטות וידאו גלויות של שכניו של בנימין ודינה שסיפרו לנו את הסיפור הודה לנו בעניים דומעות ורץ להעביר את המידע לפסיכולוג.


כפי שהבנתי שנים לאחר מכן שרפי פגש את הוריו פעם אחת בלבד, בשבילו זה היה באמת סגירת מעגל ואחר כך שב לאט לאט למסלול חיים רגיל.​

 

------------------------------------------

 

משרד חקירות | חוקר פרטי

 

לייעוץ: 053-942-8001