חוקר פרטי | חקירה פרטית

תשכחו מהמסתורין ההוליוודי

חוקר פרטי זה לא פילם נואר ואיש בכובע ובמעיל טרנצ', אך הוא יכול לסייע רבות בתהליכים שונים וחשובים. קראו 

כשאנשים חושבים על חוקר פרטי או על חקירה פרטית, הם בדרך כלל חושבים על דמות מסתורית מהסרטים, בסגנון פילם נואר ישן המתאר אדם הלובש מעיל טרנצ', שותה קפה שחור ועובד במשרד סוער. אך בסופו של יום, חוקרים פרטיים הם אנשי מקצועי בעל ניסיון בתחומי שונים הקשורים באכיפת החוק. ברוב המקרים מדובר באדם ששימש בתפקיד כזה או אחר במערכת אכיפת החוק, כגון חוקרי או קציני משטרה לשעבר. 

 

בין משימותיו השונות ועבודותיו של חוקר פרטי לא תמיד מוצאים זוהר או מסתורין, בדומה לסרטים ההוליוודיים. לעתים קרובות, המשימות כרוכות באיתור מידע, באמצעות רשומות פומביות או באמצעות גלישה באינטרנט. לעתים רחוקות המשימות כרוכות בהסתתרות בסמטאות עם מצלמה מצוידת בעדשה טלסקופית. חלק ממה שעושה חוקר פרטי כולל גם ביצוע בדיקות רקע למעסיקים. כך, אם חברה מעוניינת בהעסקתו של מועמד לתפקיד רגיש, המעסיקים יבקשו לדעת שהעובד הפוטנציאלי לא יתגלה כבעייתי במידה ולא יתקבל לעבודה. 

 

כמו כן, חקירה פרטית יכולה לסייע בעבודה עם עורכי דין במהלך תביעה אזרחית. החוקר יכול לסייע בראיות ובאיתור עדויות ועדים רלוונטיים במידה ועורכי הדין לא מצליחים להתקדם עם ההליך המשפטי. הסיוע של החוקר הפרטי עשוי ליצור את ההבדל בין זכייה להפסד בבית המשפט, במיוחד אם מדובר בתיק לגירושין. 

 

בדיקת של בן או בת הזוג במערכת יחסים פוטנציאלית יכולה להיות עבודה נוספת של חוקר פרטי. אם מי מבני הזוג חושד שהצד השני בוגד בו או שהוא לא בטוח לגבי מי שפגשו במועדון, חוקרים פרטיים יכולים להיות פתרון יעיל מאוד לחקור מעט על האדם, על מנת לוודא שאין לבן או בת הזוג הפוטנציאליים שלדים בארונות.

 

--------------------------------------

לייעוץ: 053-942-8001