יומנו של בכיר האס. אס

מתברר, שעד היום, מתנהל ברחבי העולם מצוד ומכירות פומביות יקרות מאוד של סממנים מהשואה. מכירות אלו מתנהלות במקומות שכוחי אל ובעיקר בדרום אמריקה. בין הרוכשים ניתן לראות אוסף מוזר של ניצולי שואה או צאצאיהם, שלהם יכולת כלכלית לבצע רכישות אלו, ומאידך, נאו-נאצים מובהקים, מרחבי העולם, שיעשו הכל על מנת לשים ידם על סממנים אלו.


אחד "המוצרים" הנחשקים ביותר הינו יומנו של בכיר באס.אס. אשר נוהל בין השנים 1941-1945, ובו פירוט מדוייק, עד להחריד, של היקפי השואה, תכנון, ביצוע, מימדים ועוד. במקביל, באותו אוסף, קיים יומן נוסף, של ביתו של אותו בכיר אשר חיה עד היום הזה והינה נאו-נאצית מובהקת. עפ"י השמועה, בתום המלחמה ולאחר מותו של הקצין, אחד מקציני האס.אס. שם ידו על האוסף וברח איתו לדרום אמריקה. מסמכים אלו שנקראים גם: The Tel-Aviv Documents, עברו ידיים רבות עם השנים עד שהגיעו לידיו של אדם יהודי, מבוגר, אשר מכר אותם לגוף כל שהוא, שאינו ידוע, ואותו יהודי מסרב למסור פרטים נוספים בנושא. כל ניסיון לרכוש ממנו, בכל מחיר, מסמכים אלו, נכשל!


באחד הימים התקבלה במשרד החקירות בקשה לסיוע לאיתור מסמכים רגישים ובעלי משמעות גדולה וחשובה. נערכנו לקראת המבצע הלא שיגרתי הזה שבמהלכה נפגשנו  עם אדם יהודי, עשיר מאוד מדרום אמריקה, שביקש כי נפעל לאתר מסמכים אלו בטענה כי אין לו שום זכר ממשפחתו ומסמכים אלו יכולים להאיר מידע על משפחתו.


מיד קבלנו על עצמנו את המשימה ונערכנו למבצע מיוחד .הפעילות נמשכה במשך חודשים במדינות דרום אמריקה, גרמניה, ישראל ועוד, במהלך הפעילות נפגשנו עם אותו יהודי שהעביר את המסמכים ממשפחתו והתחלנו לייצר הדים והפצת מידע בנוגע מסמכים אלו. אך כל ניסיונותינו עלו בתוהו.


לאחר מספר חודשים, התקבלה שיחת טלפון, מוזרה, מאדם שסירב להזדהות, הוא ביקש שניפגש עימו בחדר במלון כל שהוא. לאחר הגעתנו, עברנו בדיקה יסודית על מנת לוודא כי אנחנו לא מצויידים במכשירי האזנה או הקלטה למיניהם והשיחה התנהלה בלי שיכולנו לראותו. בשיחה עימו הבנו שהוא נציג רשמי של מדינת ישראל וכי חיפושינו לא יעלו פרי. התבקשנו להפסיק את חיפושינו אחר המסמכים, וזאת מכיוון שמסמכים אלו הינם הוכחה חותכת לקיום השואה, אך מסיבות משפטיות ומדיניות לא ניתן להציגם ולהודיע על קיומם בשלב זה.


נפגשנו פעם נוספת עם הלקוח ששכר את שירותינו באחת ממדינות דרום אמריקה, ועל פניו הוא לא היה מופתע. בבדיקה בדיעבד התברר שהנ"ל אינו יהודי ואף יתכן כי הינו נציג של גוף אשר השתמש בנו ככלי לקבלת מסמכים אלו.
במקרה זה חוסר הצלחתנו במשימה לא איכזב אותנו.​

 

----------------------------------

 

משרד חקירות | חוקר פרטי

 

 

לייעוץ: 053-942-8001