חקירות כלכליות הינן הליך שנועד לגלות מידע אודות מצבו החשבונאי של אדם או ארגון, חקירות כלכליות יכולות להתבצע בהתאם לבקשת לקוח/ארגון על אדם או חברה מתחרה. במהלך תהליך החקירה הכלכלית עולים לעיתים נכסים או רכוש או תביעות משפטיות, תביעות ביטוח וכיוצ"ב שמלמדות אותנו על מצבו הכלכלי של נושא החקירה.

 

חקירה כלכלית הינה הליך המשלב בתוכו פעולות חקירה קונבנציונאלית ופעולות מעולם הכלכלה. חקירה כלכלית יכולה להתחיל בצורה אחת ולהסתיים בצורה אחרת לגמרי וכל זאת בהתאם לממצאים העולים במהלך החקירה. חקירה כלכלית עשויה להציג מקורות הכנסה נוספים שהנחקר מנסה להסתיר.

 

תוצאות חקירה כלכלית חייבות להיות מלוות בראיות לצורך מתן אפשרות להשתמש בהן כראיה בבית משפט.

 

 

מי אנחנו

 

Tshuva Research פועלת בצד "תשובה חקירות" (שנת יסוד 1989) במסגרתה פותחו אמצעים ושיטות עבודה הכוללות אספקת מידע שוטף אודות ספקים/עובדים/מתחרים/אחר וכן הרתעה מניעת פחת וגרימת נזק.

 

בין יתר לקוחותנו נמנים: TOYOTA, INTEL, משרד החקלאות, מפעלי חמצן וארגון, ביטוח לאומי, חברות ביטוח ועוד.

 

החברה מנוהלת על ידי תשובה ניסים: בעל רישיון לניהול משרד חקירות, מהנדס בהשכלתו, בוגר היחידה המרכזית של מצ"ח ( רס"ן במיל') מרצה ומכשיר חוקרים ברשויות ממשלה ופורומים מקצועיים.

 

בצוות החברה נמנים בוגרי יחידות מודיעין, רכזי ביטחון, טכנאי מצלמות, חוקרים ועוקבים, בודקי פוליגרף, ועוד.

 

אנו מספקים מידע שוטף ורגיש מרצפת הייצור / מהשוק / מספקים / מתחרים ועוד. המידע מדווח ישירות להנהלת החברה, בזמן אמת, באופן שמאפשר להנהלה, לקבל החלטות מבוססות נתוני אמת ולשפר את רווחיות הארגון, במינימום משאבים.

 

אנו פועלים בהתאם לחוק ולהנחיות לקוח בלבד הפעילות הנה על פי גבולות גזרה ומיקודים שהלקוח מספק.

שיטה ייחודית זאת, מאפשרת ידיעה אודות פעילות הנוגדת אינטרסים של החברה ומבוצעת על ידי: עובדים / מתחרים/ספקים. כגון: תכנון עתידי, גרימת נזקים לחברה, הלכי רוח זיהוי פערים שעלולים להשפיע על רווחי החברה וכיוצ"ב.

 

אנו רואים ערך רב בכך שהנהלת החברה מתמקדת בייצור וברווחיות ואילו פעילות הצורכת לעיתים עימות או חיכוך נעשית על ידי קבלן חיצוני מקצועי אשר מכיר היטב את החברה והנו חלק מהמערך שבה וזאת בנועם ללא יצירת מתחים מיותרים.

 

המטרה

מתן מענה מיטבי בשילוב כלים מקצועיים למתן מודיעין שוטף על פי צורכי לקוח, וכן פיקוח בקרה ומניעת פחת ונזקים.

 

עיקרי השיטה:

פעילות על פי שלבים:

 

שלב א' -  בשלב זה אנו לומדים את מאפייני ושיטות העבודה הנהוגים בחברה הגדרת מטרות כלים ומיקודים במסגרת העבודה שלנו.

שלב ב' – תלוי הגדרות בסעיף א' בעיקרון בניית תיק שטח, שיחות חתך עם עובדים וספקים, וקבלת מידע ותמונה מהשטח, תוך כדי בניית מערך קשרים ואמון עם גורמי  מפתח.

שלב ג' –  עבודה שוטפת שבה אנו פועלים באופן סדור, רציף ולאורך זמן וכל זאת תוך הפעלת כלל האמצעים והשיטות שיפורטו בהמשך כגון בקרות, ספירות פתע, שיחות עומק עם גורמי מפתח בדיקות פוליגרף, מעקבים בקרה על חברת השמירה ובדיקת מערך המצלמות ועוד.

 

 

דוגמאות ליעדים להשגה (יקבעו בהתאם לרצון וצרכי הלקוח)

 

מידע על מתחרים.

איתור חשודים בגרימת אובדנים ופחת, מניעת הונאות וגרימת נזק במתכוון.

פגיעה בטוהר המידות פנים וחוץ ארגוני.

הבנת הלכי רוח בקרב עובדים/קבלנים.

בדיקת עובדים / ספקים טרם התקשרות עמם.

מענה מידי נקודתי לצורכי הנהלת החברה וביצוע בדיקות עבורם בהתאם לצורך החברה.

 

 

מסגרת לפעילות המשותפת

 

הפעילות המוצעת תעשה באמצעות חברת Tshuva Research המתמחה בפעילות מסוג זה ומפעילה בעלי תפקידים בהתאם לצורך, זאת על מנת לתת מענה מיטבי לשירות המוצע.

יוגדר מנהל תיק לקוח ואיש קשר מטעמנו עמו תעבדו בשוטף וכן רפרנט מטעמכם עמו נבנה תוכנית עבודה ואף נעזר בו כשנדרש.

במקביל ואחת לתקופה (חודש/רבעון) תיערך ישיבה בה תועבר סקירה / פרזנטציה על הפעילות עד עתה, ממצאים ודגשים ובמהלכה נקבל הערות ומיקודים חדשים הנדרשים על פי הצורך ובהתאם לממצאים.

נדגיש שעם תחילת הפעילות נשים דגש על לימוד הארגון, שיטת העבודה תרבות וקודי התנהגות בעבודה.

האמור לעיל, יערך במסגרת פעילות שוטפת (ריטנר).

במקביל, אנו נשמש ככלי עבורכם למתן מענה מידי לפעילות נקודתית מעבר לשוטף עבור פרויקטים מיוחדים ולצורכי חקירה מיוחדים.

מנהל פרויקט מטעמנו אשר יהיה איש קשר מולכם, יהיה זמין עבורכם 24/7, בקיא באופן מלא בפרויקט ויפעיל האנשים בעת הצורך, וזאת במקביל לח"מ.

 

 

שימוש מושכל בכלי ייחודי זה שפיתחנו יכול לשמש עבורכם ככלי ניהולי לפיקוח, ידיעה בזמן אמת ובקרה טובה יותר של המתרחש בסביבת העבודה שלכם – אשמח לפגישה עמכם.

 

ברגשי כבוד

תשובה ניסים, מנכ"ל

מודיעין עסקי. חקירות כלכליות ומידע פיננסי, פיקוח בקרה והרתעה בחברות וארגונים

לייעוץ: 053-942-8001