דוברות המשטרה (מחוז ת״א:)
הודעה משותפת למשטרת ישראל ולמלמ"ב במשרד הביטחון:

נמנעה הפצתן של מליון וחצי מסיכות N95 פגומות לצוותים רפואיים

יחידת הונאה במשטרת ישראל ויחידת החקירות של הממונה על הביטחון במערכת הביטחון (מלמ״ב) חוקרות בימים אלה חשד לאספקת מסכות פגומות, שרכש משרד הביטחון עבור משרד הבריאות. החקירה מתנהלת בליווי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה...  קראו עוד >>​

חוקר פרטי

 

תשכחו מסרטים הוליוודיים ישנים

במציאות חוקר פרטי מבצע מגוון רחב של משימות שיכולות לסייע לרבים בעניינים אישיים או עסקיים

 

המחשבה על חוקר פרטי מעלה בעיני רוחם של אנשים רבים תמונות של סרטים ישנים, כאשר על המסך נראית צלליתו המסתתרת של הבלש כשהוא במכוניתו ומצלם תמונות סודיות. עבור אחרים, חוקר פרטי הוא מישהו אליו הם מתקשרים במצבי חירום. במציאות, חוקר פרטי, המכונה גם בלש פרטי, מבצע מגוון רחב של משימות שיכולות לעזור לאנשים בעניינים אישיים או עסקיים, ברמה ארצית או בינלאומית. במונחים כלליים מאוד, חוקר פרטי יכול לסייע לאנשים לאסוף מידע חשוב ונחוץ.

 

לעתים קרובות, על החוקר הפרטי להיות מוכשר ומוסמך לעסוק בתחום. הכשרה נכונה של חוקרים פרטיים יכולה להפוך אותם ליעילים באיסוף מידע. יתכן ומדובר במידע על עובד פוטנציאלי, השקעה פוטנציאלית, שותף עסקי חדש או תרחישים רבים אחרים. חשוב לבצע ניהול סיכונים יסודי כאשר מתמודדים עם שותפים עסקיים או עם ספקי צד שלישי, באמצעות פתרונות המוצעים על ידי שירותי חקירות פרטיים. 

 

אם כן, ישנם לא מעט מצבים בהם הפניה לחוקר פרטי עשויה להועיל. כך, למשל, אם מנהלים עסק או מעסיקים עובדים בתפקיד כלשהו, סביר להניח שיהיה צורך לאמת מידע על העובדים. עובדים העוסקים בהונאה, גניבה, ריגול עסקי והפרות של הסכמי אי גילוי נאות, הם דוגמאות מושלמות לתחומים בהם חוקר יכול לדלות מידע ולספק שקט נפשי לעסקים.

 

חוקרים פרטיים מספקים גם שירותי מעקב על עובדים ממורמרים, העלולים להוות סכנה לעסק. לעומת זאת, הם מבצעים מעקב גם על עובדים העלולים לנכס לא נכון ציוד של החברה, לגנוב ציוד של החברה, למסור שירותים בחינם או לעסוק בפעילויות בזויות.